Tabulka tvrdosti dřevin dle Brinella

Tvrdost dřevin

Tvrdost dřevěné podlahy je měřena metodou Brinella, což znamená, že se na určitou dobu předem určenou silou na povrch dřevěné podlahy přitiskne ocelová kulička s průměrem 10 mm. Vzniklý otisk se změří a vypočítá se Brinellova hodnota. Vyšší Brinellova hodnota znamená vyšší tvrdost dřeva. Dřeviny s hodnotou 1,6 je ideální použít do málo vytížených prostorů – ložnic, pracoven apod. Dřevěné podlahy s tvrdostí 3,0 lze použít do silně zatěžovaných prostor bytu a také do komerčních prostor.   smrk – 1,6 modřín – 2,1 olše – 3 třešeň – 3,3 bříza – 3,7 buk .
nejlevnejsi drevene podlahy kalkulace

Pokládka podlahy a výše DPH

Veškeré ceny, které jsou v katalogu uvedeny, mají standardní sazbu DPH ve výši 21%. Ta je použita v případě, že materiál pouze nakupujete a pokládku si zařizujete sami. V případě, že u nás objednáte i pokládku podlahy, je na materiál i na práce účtována nižší sazba DPH ve výši 15%. Tuto zvýhodněnou sazbu je však možno využít pouze pro nekomerční prostory – rodinné domy do 300m2 a byty do 150m2. DPH u dopravy a likvidace případného .
small business: portait of a proud floor store owner

Jak vybrat dřevěnou podlahu

Dřevo je materiál, ke kterému lidé tíhnou již staletí. Je velmi příjemné na dotek, vytváří teplo a skrývá v sobě energii. Pokud si zařizujete interiér, obvykle začínáte, jak se lidově říká od podlahy. Výběr dekoru by měl být velmi pečlivý, neboť je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Věříme, že Vám následující informace pomohou se zodpovězením otázky – jak dřevěnou podlahu vybrat. Podlahové vytápění? Pokud v rámci svého bydlení uvažujete o instalaci podlahového vytápění, .
Wood floor cleaner products on parquet with sponges and microfiber cloth.

Údržba dřevěné podlahy

Dřevo je přírodní materiál, který reaguje na změny vlhkosti a teploty. Podlahu je možné bez obav vytřít mokrým, avšak dobře vyždímaným hadrem. Pokud ale zůstane podlaha mokrá, díky možné dilataci popraská povrchová vrstva laku a jednotlivé lamely se mohou roztrhat. Stejně tak se podlaha může chovat při vyšší okolní vlhkosti. Ideální vlhkost se pohybuje v rozmezí 40-60%. V případě příliš nízké vlhkosti, kdy se v zimních měsících topí a vlhkost vzduchu klesá i pod .
Jak zaměřit prostor pro podlahu

Jak změřit plochu určenou pro dřevěnou podlahu

Pokud chcete jednoduše zjistit, kolik metrů čtverečných dřevěné podlahy budete potřebovat, níž uvádíme přehledný návod doplněný o interaktivní video. K vypočítání plochy místnosti budete potřebovat běžný metr, (ideálně milimetrový) papír, tužku a kalkulačku. Postup: Pokud je místnost členitá a není čtvercová či obdélníkového tvaru, rozdělte si nákres na několik menších obdélníků, které budete samostatně měřit. Je dobré si zavést určité měřítko – např. 10 cm = 1 mm na papíře. Je dobré pamatovat i .