Nejlevnější dřevěné podlahy
Konzultace po telefonu +420 773 962 615

Jak změřit plochu určenou pro dřevěnou podlahu

zamereni-300×240

Pokud chcete jednoduše zjistit, kolik metrů čtverečných dřevěné podlahy budete potřebovat, níž uvádíme přehledný návod doplněný o interaktivní video.

K vypočítání plochy místnosti budete potřebovat běžný metr, (ideálně milimetrový) papír, tužku a kalkulačku.

Postup:

 

  1. Pokud je místnost členitá a není čtvercová či obdélníkového tvaru, rozdělte si nákres na několik menších obdélníků, které budete samostatně měřit. Je dobré si zavést určité měřítko – např. 10 cm = 1 mm na papíře. Je dobré pamatovat i na případnou plochu vestavěných skříní, pro případ, že je podlahu potřeba položit i tam. Šikovní podlaháři však umí podlahu položit se zalištováním až k samotné skříni.
  2. Každý obdélník změřte (délku a šířku) a zaneste jej do svého výkresu. Vynásobením délky a šířky získáte plochu – tedy místnost 4,35 x 3,2 cm = 13,92 m2. K čisté výměře je třeba připočítat nějaký materiál navíc kvůli prořezu. Pokud je místnost čistý obdélník, obvykle se přidává 5 % z celkové výměry. Pokud je půdorys složitější (hodně členitý, lichoběžníková místnost apod.) nebo pokud se parkety pokládají do stromečku, tak se počítá 8 – 10 % navíc na prořez.
  3. Všechny plochy daných obdélníků sečtěte a získáte celkovou plochu, tedy potřebný materiál.
  4. Hodnotu vypočteného materiálu (např. 100 m2) vložte do kolonky v detailu produktu. Po vyplnění všech údajů poptávku odešlete.
  5. Nejpozději následující pracovní den Vám náš zaměstnanec pošle nabídku.

 

Objevujte další podlahy v kategoriích

Další články, které se Vám budou líbit